İçinden Geçeni Söyle

rick

Bronz Üye
neyi anlıyorlarsa neyi anlamıyoruz

CaT

🎈
Board Admin
Madem öyle uygun görmüs peder bey, beyfendi hazretlerine miras daha cok kalsin (:

Raison Detre

- . -
Altın Üye
Her şeyin mükemmel olduğu dünya sıkıcıdır, evrimsel ve bilişsel gelişimin önünde engeldir, eylemsizlik sonuçtur ve bu çok boktan bir durumdur. Cam tavan deneyini bilenler için ; dürtüsel zincirlerini kıracak pirenin asi olması gerekir ki özgür kalsın, fanus içinden kurtulan pire öz itibarı ile kötüdür, çünkü düzeni bozar , ancak özgür olan o dur maalesef.
Gündüz Vassaf , Cehenneme Övgü kitabında "özgürlük cehennemdir" diyor, bir taraftan da John Milton'dan alıntı yapıp
"Cehenemmde krallık ; yeğdir cennette uşaklığa" demeden geçmiyor. Her iki kutup edebiyatını da ayrı seviyorum, iki cephede kendince haklı aga

Son düzenleme:

Nobody

Teknik Admin
Her şeyin mükemmel olduğu dünya sıkıcıdır, evrimsel ve bilişsel gelişimin önünde engeldir, eylemsizlik sonuçtur ve bu çok boktan bir durumdur. Cam tavan deneyini bilenler için ; dürtüsel zincirlerini kıracak pirenin asi olması gerekir ki özgür kalsın, fanus içinden kurtulan pire öz itibarı ile kötüdür, çünkü düzeni bozar , ancak özgür olan o dur maalesef.
Gündüz Vassaf , Cehenneme Övgü kitabında "özgürlük cehennemdir" diyor, bir taraftan da John Milton'dan alıntı yapıp
"Cehenemmde krallık ; yeğdir cennette uşaklığa" demeden geçmiyor. Her iki kutup edebiyatını da ayrı seviyorum, iki cephede kendince haklı aga
Katılmakla birlikte, aklıma ilk gelen şey entropi oldu. Yaşadığımız bu Evren'de öyle değil mi? düzenden düzensizliğe doğru gider.

Son düzenleme:

Raison Detre

- . -
Altın Üye
Katılmakla birlikte, aklıma ilk gelen şey entropi oldu. Yaşadığımız bu Evren'de öyle değil mi? düzenden düzensizliğe doğru gider.

Ordo ab chao. Düzen ve düzensizlik, süreklilik ve yenilik, bunların aslında birbirine zıt görülmeleri sadece yanılsama, her biri kendi içinde bir motivasyon yaratıyor, tıpkı yüksek entropinin yüksek enerjiyle özdeşleşmesi gibi ya da sıfır entropide hareketin ve enerjinin çok mümkün olmadığı gibi. Vay be sabahın altısında termodinamik kanunları varlık felsefesiyle açıklamaya çalışıyoruz. Beni buna teşvik ettiğin için teşekkürler superman

Es1967

Altın Üye
1 aydır arabayı yıkayacam fırsat bulamıyordum. Çok şükür yağmur yağdı temizlendi biraz

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Bilekliğimin charmını kaybettim :uzgun1:

Çok severek aldım illa hevesim kursağımda kalsın ok..

Üst Alt