Tadilattaki Gece Kulübünde Facia 29 Ölü

Fluffy

🐼
Elmas Üye

İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde 16 katlı binanın bodrum katındaki gece kulübünde tadilat sırasında çıkan yangında 29 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de ağır yaralandı. İstanbul Valisi Davut Gül, yaşamını yitirenlerin tadilat için çalışan kişiler olduğunu söyledi. Vali Gül, "Gece kulübünün 1987'de aldığı bir ruhsat var, 2018 yılında da ruhsat yenilenmiş." diye konuştu. Beşiktaş Belediyesi'nin tadilat yapılan eğlence merkezinde çıkan yangına ilişkin açıklamasında, "İddia edilen tadilat süreciyle ilgili belediyemize herhangi bir başvuru yapılmamış, izin alınmamış, bilgi verilmemiştir." ifadeleri kullanıldı.​

1712112373197.png

Yangınla ilgili başlatılan soruşturmada, işletme müdürü ve iş yerinin ortaklarının da aralarında bulunduğu 8 şüpheli gözaltına alındı. Hayatını kaybeden 29 kişiden 28’inin kimlikleri de tespit edildi.​

1712112393279.png

• Sad
Tepkiler: CaT

UlaK

Bronz Üye
Bu haberi izledim kan donduran bir haber.
Tüm vefat edenlerin ailelerine sabır diliyorum.
Ve tadilat yapılıyor bize bilgi verilmedi veya itfaiyeyi şuçlayan haberlerde çıktı.
Bu çok yanlış. Kahraman itfaiyeciler hiçbir zaman inanmayacağım birşeydir bile isteye geç gitmeleri
Bir soru belediyeden izin alınmış olsaydı gerekli tadilat harcı yatırıldıktan sonra ne değişecekti.
Gelip belediye ordamı bulunacaktı hayır.İş sonu gelip sadece belirtilen değişikliklerin yapılıp yapılmadığını kontrol edecekti sadece.
Ve bu arada bu kadar ısıya maruz kalmış yapının taşıyıcı ekipmanlarının mutlaka kontrol edilmesi lazım.

• Beğen

Lavinia

Ayın Konuğu
Dün gördüm cok üzüldüm evine ekmek götürmek için çalışan o insanlar yine bir ihmaller silsilesi var muhtemelen. Allah rahmet eylesin ailelerine sabır versin.

• Beğen
Üst Alt