Street Fighter - Satsui No Hado

De-Niro

Bronz Üye

Street Fighter denilince aklımıza hiç şüphesiz çocukluğumuzun vazgeçilmezi olan atari oyunları ve Ken-Ryu adındaki iki karakter gelir.Bu atari oyunu yaş farketmeksizin o kadar sevildi ki,farklı prodüksiyon şirketleri tarafından Street Fighter temalı onlarca film yapıldı.Kimisi sevildi,kimisi yetkin olmayan efektleri yüzünden ilgi görmedi.Benim bu konu da sizinle paylaşacağım film,tam manası ile bir sinema yapımı değil.Yani bu yönde bir bilgi göremedim.Muhtemelen bir dizi şeklinde yayınlanan bölümlerin birleştirilmesi neticesinde ortaya çıkmış olmalı.Neyse çok konuşmadan o çocukluğumuzun karakterleri ve film hakkında bir kelam etmeye başlayalım.

Film oyundan isimlerine aşina olduğumuz 4 karakter gelişimini konu ediyor.Gouken,Ryu,Ken ve daha sonra bir Akuma'a-Şeytan- döneşecek olan Gouki.Gouken,Ansatsu Ken dövüş stili ile Ken ve Ryu'a eğitim vermektedir.Bu dövüş stilinin şeytanı evrimleşmeye yol açan Satsui no Hado alanında uzman olmuş ve sonrasında Akuma adlı bir dövüşcüye dönüşen,Gouki'nin hikayeleri çok güzel özetlenmiş filmde.

Akuma ve Goutetsu'nun ölümcül dövüş sahnesini paylaşayım.Besle kargayı oysun gözünü.O kadar eğitim ver gelişmesine yardımcı ol,ekmeğinden yesin,suyundan içsin.Sonunda gelip senin canını alsın.Akuma ihtiyara acımıyor,içinden geçiyor.İçinden geçmek derken latife değil,geliştirdiği bir dövüş stili ile resmen Gouetsu'nun içinden geçiyor. :)

Bu ara da film de Ken karakterini iyi seçmişler.Oyunda Ken her ne kadar tipsiz olsa da bu filmde oldukça yakışıklı.Film youtube de var.Yazının en başından filmi,en sonunda da Akuma ve İhtiyarın dövüş sahnesini izleyebilirsiniz.

Üst Alt