Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözümler

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Her saçımı yıkadığım da evi sarmısak kokusu sarıyordu, bildiğin gibi değil.Anlatmayayım .))
Aloe Vera saç dökülmesine bilmem ama (bir daha saçıma bir şey sürmem) :))) özellikle yanıklara çok iyi geliyor. Balkonumdan hiç eksik etmem.
Yanıklara yaralara genel anlamda cilde fakat koparıldığı gibi dikey konup süzdürülmesi gerekiyor. Sarı bir sıvı çıkıyor ondan o çıkınca kullanılmalı diye biliyorum.
Sarımsak severim ama pişince yani veya yoğurtlu mezelerde falan başka türlüsü sıkıntı. Bir dönem kürdanla delip yutuyordum. Doğal antibiyotik diye de yani olmuyor malesef rahatsız edici kokusu :(

De-Niro

Bronz Üye
Cam terebentini sampuanin icine cok az dokun.Sahsen ben sisenin tamamini dokmus ve guzelim sampuani suya dondurmustum.Terebentin nasil bir seyse hemen cozuyor neye dokseniz.

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
@nunu yakın zamanda bu yağlar konusunda bilgili biri direk Aloe Vera yı çıkartıp sürmek saç yapısını bozduğunu söylemişti. O bitkiye bazı işlem uygulanması gerektiğini de söylemişti. Belki bakmak istersin.

Ben hafta bir siyah sarımsak yağı kullanıyorum. Hiç kokusu yok onun. Hafta bir kabak çekirdek yağı kullanıyorum. Şampuanlarımda yedi sekiz damla çam terebendi var. Kuaförüm öyle demişti. Hafta bir de Aloe Vera ve hindistan cevizi bu dönüşümlü kullanıyorum.

@Küboo ellerimi şampuanlayıp saçımı köpürtüp bir kaç dakika bekletip öyle yıkıyorum hiç kalmıyor birşey.

Benim deneyimlerim bunlar:))

CaT

🎈
Board Admin
@nunu yakın zamanda bu yağlar konusunda bilgili biri direk Aloe Vera yı çıkartıp sürmek saç yapısını bozduğunu söylemişti. O bitkiye bazı işlem uygulanması gerektiğini de söylemişti. Belki bakmak istersin.

Ben hafta bir siyah sarımsak yağı kullanıyorum. Hiç kokusu yok onun. Hafta bir kabak çekirdek yağı kullanıyorum. Şampuanlarımda yedi sekiz damla çam terebendi var. Kuaförüm öyle demişti. Hafta bir de Aloe Vera ve hindistan cevizi bu dönüşümlü kullanıyorum.

@Küboo ellerimi şampuanlayıp saçımı köpürtüp bir kaç dakika bekletip öyle yıkıyorum hiç kalmıyor birşey.

Eee madem bizde deneylimmm 🩷

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye

Evet aloe veranın sarı bi suyu var o zararlı onun haricinde ben başka bir zararı olduğunu bilmiyorum. Onun içinde dikey 1 2 saat aloe verayı bekletiyorum çıkıyor.
Kestiğiniz aloe vera yapraklarının içinden sarı bir sıvı akabilir. Bu madde aloe lateksi denilen bir bitki özüdür. Aloe vera jel, akan bu sıvı değildir. Akan sıvıyı temizleyin.
Bu sıvıdan arındırıp kullanma işlemini söylemiş olabilir. Doğruda yani
Terebentini bende bir dönem kullandım sonra unuttum gitti mentollü şampuanları çok seviyorum serinlik verdiği için kan dolaşımı hızlanıyor. Şuan clearın mentollüsünü kullanıyorum.
Valla kabak çekirdeği yağını ilk kez senden duydum. En önemlisi düzenli bakım yapmak işte ben orda sınıfta kalıyorum 🚬
Bakım yaparken yazın arada birbirimize gaz olsun :kiskis::kiskis::kiskis:🌸🌸🌸

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Evet aloe veranın sarı bi suyu var o zararlı onun haricinde ben başka bir zararı olduğunu bilmiyorum. Onun içinde dikey 1 2 saat aloe verayı bekletiyorum çıkıyor.
Kestiğiniz aloe vera yapraklarının içinden sarı bir sıvı akabilir. Bu madde aloe lateksi denilen bir bitki özüdür. Aloe vera jel, akan bu sıvı değildir. Akan sıvıyı temizleyin.
Bu sıvıdan arındırıp kullanma işlemini söylemiş olabilir. Doğruda yani
Terebentini bende bir dönem kullandım sonra unuttum gitti mentollü şampuanları çok seviyorum serinlik verdiği için kan dolaşımı hızlanıyor. Şuan clearın mentollüsünü kullanıyorum.
Valla kabak çekirdeği yağını ilk kez senden duydum. En önemlisi düzenli bakım yapmak işte ben orda sınıfta kalıyorum 🚬
Bakım yaparken yazın arada birbirimize gaz olsun :kiskis::kiskis::kiskis:🌸🌸🌸
Haha ben saç bakım yağı yaparken burdan seni de dürteyim en iyisi🤭

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Haha ben saç bakım yağı yaparken burdan seni de dürteyim en iyisi🤭
🥰🥰🥰
Eskiden çok dikkat ederdim ya 🚬🚬
Bak bugün süzdüklerim görseli kesmek zorunda kaldım boyutu kabul etmiyor. En dipleride bir tık içeriden alıp öyle kullanıyorum.
IMG_20230530_230330.jpg

Lotus

Özel Üye
Platin Üye

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Ne kadar süredir kullanıyorsun böyle? Ee bende deneyim. Çok para jeller çünkü 🤭
Valla çok uzun zamandır ama bir kaç ayda bir yapıyorum yani sürekliliğim yok yüzüme falan ellerime sürüyorum yaprakları ikiye açıp direk sürdüğüm oluyor veya kaşıkla içlerini çıkarıp 1 yemek kaşığı sızma zeytin yapı ile çırpıyorum bir kere bir kavanoz yaptık zeytin yağlı ama katkı olmadığı için içinde çok çabuk bozuluyor max 3 günde bitirmen lazım
Kötü kokmaya baslıyor çünkü.
En kolayı koparıp yanları kesip direk sürmek
Sen sürekli yapıyorsan çok çabuk biter aloe veran ççok hızlı büyümüyor çünkü bir kaç saksıya ekmen gerekebilir

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Valla çok uzun zamandır ama bir kaç ayda bir yapıyorum yani sürekliliğim yok yüzüme falan ellerime sürüyorum yaprakları ikiye açıp direk sürdüğüm oluyor veya kaşıkla içlerini çıkarıp 1 yemek kaşığı sızma zeytin yapı ile çırpıyorum bir kere bir kavanoz yaptık zeytin yağlı ama katkı olmadığı için içinde çok çabuk bozuluyor max 3 günde bitirmen lazım
Kötü kokmaya baslıyor çünkü.
En kolayı koparıp yanları kesip direk sürmek
Sen sürekli yapıyorsan çok çabuk biter aloe veran ççok hızlı büyümüyor çünkü bir kaç saksıya ekmen gerekebilir
Haftada bir kez onu yapıyorum diğer hafta hindistan cevizi yağı. Yani ayda iki kez kullanıyorum. İki saksı var Aloe Vera. Hiç denemedim. Büyür mü sence?

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Haftada bir kez onu yapıyorum diğer hafta hindistan cevizi yağı. Yani ayda iki kez kullanıyorum. İki saksı var Aloe Vera. Hiç denemedim. Büyür mü sence?
Çok su isteyen bir bitki değil yerini severse her türlü büyür çok güneş sevmiyorlar yarım gün vursa yeter bide ben yumurta haslayınca suyunu soğutup suluyorum. Çiçeklerin hepsini baya canlandırıyor.
Bende hindistan cevizi yağını yapıym madem haftaya 🤗🤗🤗

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Çok su isteyen bir bitki değil yerini severse her türlü büyür çok güneş sevmiyorlar yarım gün vursa yeter bide ben yumurta haslayınca suyunu soğutup suluyorum. Çiçeklerin hepsini baya canlandırıyor.
Bende hindistan cevizi yağını yapıym madem haftaya 🤗🤗🤗
Ev sahibimde yumurta kabuklarını parçala koy dedi. Onu yaptım orkidem canlandı. Şaka gibi. Suyu da deneyim.

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Ev sahibimde yumurta kabuklarını parçala koy dedi. Onu yaptım orkidem canlandı. Şaka gibi. Suyu da deneyim.
Evet bende yapıyom. Haşlamadığım yumurtaları kötü kokmasın diye bi kaynar sudan geçirip yapıyom ama işe yarıyor.
Çeri domatesle biber aldım. Onlada yaptım 6 domatesim var daha biber büyüyor bakalım 🤣🤣🤣🍅🍅🍅

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Evet bende yapıyom. Haşlamadığım yumurtaları kötü kokmasın diye bi kaynar sudan geçirip yapıyom ama işe yarıyor.
Çeri domatesle biber aldım. Onlada yaptım 6 domatesim var daha biber büyüyor bakalım 🤣🤣🤣🍅🍅🍅
Ben domatesi beceremedim. Ama soğanlarım ve biberlerim benimde büyüyor. Marul yaptın mı sen? Benimkiler bit kadar oldu büyümüyorlar. Öylece kuskus bakiyoruz birbirimize.
Şeyden korkuyorum biberler de deve kadar olur dalında biberler de bit kadar kalır diye korkuyorum.

nunu

K♥N
Gezegen yöneticisi
Elmas Üye
Ben domatesi beceremedim. Ama soğanlarım ve biberlerim benimde büyüyor. Marul yaptın mı sen? Benimkiler bit kadar oldu büyümüyorlar. Öylece kuskus bakiyoruz birbirimize.
Şeyden korkuyorum biberler de deve kadar olur dalında biberler de bit kadar kalır diye korkuyorum.
Ben ilk kez yaptım bu yıl heves edip valla çeri domateslerin durumu iyi gelişimleri güzel özellikle bu yumurta suyundan sonra büyüdüler biberler birazcık büyüdü daha biberleri yok. Bunada konu açarım deneyimlerimizi paylaşırız. 🤣🤣🤣
Bi saç bakımını tamamlayayım gelcem 😁😁😁

Üst Alt