Requiem for a dream

Sysansi

知彼知己 百戰不殆
Bronz Üye
Müziklerine bayılırım, gerilimin ne noktalarda olduğunu anlamak açısından dinleyelim

View: https://www.youtube.com/watch?v=m2G7F_1uLok

Requiem for a Dream, yürek burkan bir hikayeyi anlatır.

Sara Goldfarb, yaşlı bir kadındır ve yalnız bir hayat sürmektedir. Kendisine sunulan bir fırsatı değerlendirmek isteyen Sara, televizyon şovlarına çıkma hayaliyle kilo vermek ister. Ancak bu süreç, onu yıkıma sürükleyen bir bağımlılığa dönüşür.

Sara'nın oğlu Harry, uyuşturucu bağımlısıdır ve en yakın arkadaşı Tyrone ile birlikte uyuşturucu satışı yaparak hayatlarını sürdürürler. Ancak işler yolunda gitmez ve bağımlılıkları kontrolsüz bir hal alır.

Aynı şekilde, Harry'nin kız arkadaşı Marion da, hayallerinin peşinden koşarken uyuşturucu bağımlılığına düşer. Yolları kesişen bu dört kişi, hayatlarının kontrolünü kaybederler ve karanlık bir dünyaya sürüklenirler.

Requiem for a Dream, insanın karanlık yönlerine ve bağımlılıklarının neden olduğu yıkıma acımasızca ışık tutar. Zayıf düşmüş karakterlerin trajik hikayeleri, izleyicinin yüreğine saplanarak unutulmaz bir etki bırakır. Bu film, insanın içindeki karanlığı ve bağımlılıkların gücünü göstererek, sonu gelmez bir kısır döngünün içinde kaybolmanın ne kadar kolay olduğunu gösterir.

MV5BOTdiNzJlOWUtNWMwNS00NmFlLWI0YTEtZmI3YjIzZWUyY2Y3XkEyXkFqcGdeQXVyNjU0OTQ0OTY@._V1_.jpg

Biggie

Özel Üye
mükemmel bir film. kült.

De-Niro

Bronz Üye
Muthis bir film.Amerikan ruyasinin bitisi,bir medeniyetin cokusu resmediliyor bu filmde.Son sahne zaten bir oze donusu imgeliyor.Ayrica yonetmenin Siyah Kugu adli filmi de guzeldir.

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Koku kitabıyla bu film arasındaki bağlantı nedir, açıklar mısınız?

Sysansi

知彼知己 百戰不殆
Bronz Üye
Koku kitabıyla bu film arasındaki bağlantı nedir, açıklar mısınız?

aslında ilinti @Biggie ile ettiğimiz bir muhabbetten ötürü, daha fazla limon sıkmayalım dedim ama izah edeyim.

@Biggie patrick süskind'in koku kitabını paylaştığımda, filmini izlediğini ancak kitabını okumadığını söyleyerek kitabı okuyacağını söylemişti.

Arkadaşa spesifik olarak sorduğum bir soruydu yani @döngüsel

alcatraz

🍻
Moderatör
filmi ayrı soundtracklari ayrı güzel yapım.
severus

Biggie

Özel Üye
aslında ilinti @Biggie ile ettiğimiz bir muhabbetten ötürü, daha fazla limon sıkmayalım dedim ama izah edeyim.

@Biggie patrick süskind'in koku kitabını paylaştığımda, filmini izlediğini ancak kitabını okumadığını söyleyerek kitabı okuyacağını söylemişti.

abi ben inan hatırlamıyorum yahu, kusura bakma

ek: bu arada alman yapımı netflix dizisini izledin mi

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod

Ciddi ciddi araştırdım ben de.: )))

Teşekkürler.

Sysansi

知彼知己 百戰不殆
Bronz Üye
abi ben inan hatırlamıyorum yahu, kusura bakma

ek: bu arada alman yapımı netflix dizisini izledin mi

hangisi o ? son izlediğim alman yapımı tribes of europa dizisiydi, hatun en son cover girl pozisyonunda bebenin boğazına bıçak dayayıp "erken gelirsen ölürsün" diyodu adjkaskdl

Biggie

Özel Üye
hangisi o ? son izlediğim alman yapımı tribes of europa dizisiydi, hatun en son cover girl pozisyonunda bebenin boğazına bıçak dayayıp "erken gelirsen ölürsün" diyodu adjkaskdl
yine koku adı. kitaba ve filme dayanarak günümüzde geçen versiyonu gibi.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Üst Alt