Hoş geldiniz Genel Forum Paylaşım Sitesi - Forumsa, Forumsal!

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı ve tamamen ücretsizdir,

Köpek Pirelerini Nasıl Yok Ederim (Bu konuyu 1 Kişi görüntülüyor)

Chen

Mucize
Yönetici
Forum sorumlusu
Katılım
9 Ocak 2020
Mesajlar
2,793
Tepki puanı
1,102
Puanları
113
Yaş
33
Cinsiyet
Kadın
Köpek Pirelerini Nasıl Yok Ederim

Köpek sahipleri için köpek pireleri fazla sinir bozucu olabilmektedir. Pire ısırıkları acı verici olabilir ve bazı durumlarda hastalık bulaşmasına neden olur. Pire istilası kontrol altına alınabilir ve biraz çabayla tedavi edilebilir ve önlenebilir.

Ev temizliğinde kuytu köşeler, çatlaklar, ve mobilya çevreleri elektrik süpürgesiyle özel olarak temizlenmesi halinde uzun bir süre için ortadan kalkacaktır. Daha önce evinizde hiç pire olmadıysa, köpeğinizin dışarıdan taşımış olması da mümkündür.

Pire istilasının belirli bir yere gittikten sonra başladığını biliyorsanız, o yerden eve her dönüldüğünde ona banyo yaptırmalı ve tüylerini taramalısınız. Pirelerin boğulması için elinizde sabunlu su bulundurun.


Belirtileri :​

Köpeğinizin çok fazla kaşınması veya derisinde döküntüler olmasından bunu anlayabilirsiniz. Tüylerinde ya da yatak örtüsünde yumurta veya pire kiri bulunması da bir göstergedir.


Tedavi :​

Her zaman ki gibi, hayvanınızda herhangi bir tedaviye başlamadan önce ilk olarak veteriner hekiminize danışmanız gereklidir. Pire tedavisi için gerekli ürünlere veteriner hekiminizden ulaşabilirsiniz.

alintı
 

Bu Konu Görüntüleyen Kullanıcılar (Kullanıcılar: 0, Ziyaretçiler: 1)

Benzer konular

Üst Alt