gurbetçilerin oy hakkı olmalı mı?

Gurbetçilere oy hakkı verilmeli mi?

• Evet

Oylama: 0 0.0%
  • Hayır

Oylama: 15 100.0%
  • Kararsızım

Oylama: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    15

Johns

Gümüş Üye
Fiziken Türkiye'de beyin olarak dünya dışındakiler oy kullınıyorda, fiziken yurtdışında ama fikren ülkede olanlar neden kullanmasın ki (:

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
14 hayır oyu olmuş :wow:

eskiden belediye seçimlerinde başka şehirde yaşayan eş dost akrabaları ikametgah aldırıp oy verirlerdi. belki hala işliyordur bu sistem bilmiyorum. ama sen hayatın boyunca başka bir şehirde yaşa, yılda belki bir kere geldiğin ya da gelmediğin yere gel oy kullan :honk: çok saçma.
aynı şey yurtdışındakiler için de geçerli. bence 2 seçim takvimi arasında ülkede geçirdiği süreye göre oy hakkı olmalı ya da olmamalı. yılda 3-5 hafta gelip tatil yapan gurbetçi ile emekli olduktan sonra gelip türkiyeye yerleşen arada eski kurulu düzenini görmeye gidenin oyu bir olmamalı, genel bi adaletsizlik bence :honk:

alcatraz

🍻
Moderatör

eskiden belediye seçimlerinde başka şehirde yaşayan eş dost akrabaları ikametgah aldırıp oy verirlerdi. belki hala işliyordur bu sistem bilmiyorum. ama sen hayatın boyunca başka bir şehirde yaşa, yılda belki bir kere geldiğin ya da gelmediğin yere gel oy kullan :honk: çok saçma.
aynı şey yurtdışındakiler için de geçerli. bence 2 seçim takvimi arasında ülkede geçirdiği süreye göre oy hakkı olmalı ya da olmamalı. yılda 3-5 hafta gelip tatil yapan gurbetçi ile emekli olduktan sonra gelip türkiyeye yerleşen arada eski kurulu düzenini görmeye gidenin oyu bir olmamalı, genel bi adaletsizlik bence :honk:
15. olmaya geldim

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu

Yurt dişindan emekli maaşı alip ülkende yemek offf deli para

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
İşte tam olarak bundan dolayı oy kullanmamalılar 🤦‍♀️ Zamanında yiyip içmediyse demek ki bu dediklerini mevcut iq seviyesiyle sonradan görmeliğini örtememiş :honk:
Uzman gözüyle cevaplamişsiniz @pumpkin hanım teşekkür ederim :*

Oysa ben sen ye boku diye geçirmiştim içimden ee tabii fazlaca avam oldu ama moralimi bozdu durduk yere mahlukat

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
Uzman gözüyle cevaplamişsiniz @pumpkin hanım teşekkür ederim :*

Oysa ben sen ye boku diye geçirmiştim içimden ee tabii fazlaca avam oldu ama moralimi bozdu durduk yere mahlukat
onu ben de dedim canım, hatta sonuna gavat diye de ilave ettim :honk:
bugün twitterda serpme kahvaltı paylaşmış bi turist ne ülke ama hepsi 12 dolar diye, benim de ona moralim çok bozuldu .s.s almancılardan nefret ediyorum boğasım var .s.s

Johns

Gümüş Üye
Eskiden karşı çıkan biri olarak..

Eğer ülkeyi din adı altında sömürenlere destek verenler
Fiyatların artmasını Allah'a yıkanlar
Ülke evlatlarını ülkeden kovanlar
Ülke gençlerini menfaatleri uğruna heba edenler
Cuma hutbesini akraba kayırmanın yegane temeli olarak görenler
Sınav sorularını çalış yalandan darbe yapanlar ve buna kendileride inanlar
Tayyibe karısını orasını burasını verecek olanlar ve ülkenin içine ettirdikleri suriyeliler eğer oy kullanabiliyorsa gurbetçilerde kullanmalı.

Üst Alt