Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
genel45.jpg

Vücudunuzdan orgazm olduğunuz sırada salgılanan oksitosin hormonuyla emzirirken salgılanan hormonun aynı olduğunu bilmeniz gerekir. bu hormon aynı zamanda rahminizi harekete geçiren hormondur. Bazı kadınlar bebeklerini emzirirken, cinsel belirtilerle annelik hislerini karıştırmadan bunun keyfini çıkarırlar. Ancak bu farkı ayırt etmeyi geliştirmek biraz zamanınızı alacaktır!

Emzirmeyi bıraktıktan sonra cinsel ilişki esnasında göğüslerinizden daha fazla zevk alabileceğinizi düşünebilirsiniz. Bu, mümkün olabilir. Öncelikle emzirmenin hassaslık sağladığı göğüslerinizden zevk almanız için kendinize izin verin. Bu sizin cinsel ilişki sırasında ve aynı zamanda emzirme sırasında aldığınız zevki artıracaktır.

Ne de olsa onlar sizin göğüsleriniz. Kendinize cinsel hayatınızda zevk alma olasılığınızı görmeye çalışmak içinve biraz farklı olarak, bebeğinizi beslerken hissettiğiniz annelik duygusunu ve rahatlamayı düşünmek için izin verin. Belki de bedeniniz ikisinden de zevk alacak!

Emzirmede ve cinsel ilişkide doğal şehvet vardır. Ancak ikisi de farklı şekillerde ortaya çıkar. Dilinizi diğer insanlarla konuşup iletişim kurmak içinkullanırsınız ama eşinizi öpmek için.Bu kesinlikle size bağlı. Anne olduktan sonra öncelikle bir kadın olarak kendinizi cinsel açıdan ifade etmekten çekinmeyin.

emzirmek_kalp_damar_hastaliklarinin_riskini_azaltiyor_h26223_44bb8.jpg

Emzirdiğinizde ne hissediyorsunuz? Emzirirken ne hissettiniz? Rahatsızlık hissettiğinizi, kimsenin size iyi rehberlik etmediğini, bebeği vücudunuzla beslemek istediğinizi ancak çok zor olduğunu söyleyebilirsiniz ... Emzirmeniz hoş bile olabilir, sadece ağrı veya kaşıntı olmaması nedeniyle değil (her zaman böyle olmalı mı?) ama emzirme aynı zamanda cinsellik olduğu için, başka neden insan üreme döngüsünün bir parçası olsun? Bunun farkına varmak, hayatımızın bu yönü etrafında bizi çevreleyen birçok tabuyu ortadan kaldırmaya yönelik bir adımdır ve onu ne kadar çok tanırsak, korku ve tabuyu körükleyen yanlış kanıları o kadar zorlar.

Daha 1805 gibi erken bir tarihte, Mary Watkins adında bir başhemşire şunu iddia etti: emzirme, "bir kadının doğasının sahip olduğu en büyük zevktir". Memeliler olarak yavrularımızı beslemek için emzirebileceğimiz açıktır, ama sadece bu değil: biyolojik olarak haz almamız amaçlanmıştır, bu şekilde bebekle ve emzirmeyle daha iyi bağ kurarız.ve ayrıca bu şekilde ikincisinin uzatılması ihtimali de vardır.

İlk emzirmemi teorik, arzu ve bana daha rasyonel gelenler arasında bir yol olarak hatırlıyorum ... en azından hala en büyük oğluma hamileyken böyle olacağını düşünmüştüm; çünkü evet, bir şekilde emzirmenin iki başlangıcı vardır, ilki, vücut emzirmeye hazırlanırken ve bu doğumdan aylar önce gerçekleşir. Emzirme eyleminde ikinci başlangıç, bebeğin annesinin memesini ilk kez bulup emmesidir (bu kulağa çok hoş gelen her zaman geçerli değildir, çünkü doğumun gerçekleştiği koşullar her zaman ideal koşullar değildir, ve şuna atıfta bulunuyorum obstetrik şiddet)

1529309991.jpg

Emzirmenin keyfi

Kesin başlangıcımız emzirmede biraz karmaşıktı: bir doğum sezaryen (gerekçesiz), anne ve çocuğun ayrılığı, emzirmek istemeyen bir bebek, nasıl başlayacağını bilmeyen bir anne ... Hayal ettiğim her şey mahvolacaktı. Ama o vesileyle pes etmedim ve ısrar ettim ... ve O kadar çok denedim ki oğlum bırakmak isteyene kadar 36 ay emzirdi. Ve evet, rahatsızlığım (kaşıntı), hatta çatlaklarım (hatırladığımı düşünüyorum); ama biliyor musun, geçerken kötü zamanları hatırlıyorum. Yine de, emzirirken birçok kez hissettiğim zevki çok aklımda tuttuğumu garanti edebildim. Otantik zevk, sana olmadı mı, yıllar sonra bile yavrusunu emziren bir anne gördüğünüzde tanınır.

Zevk cinsellikle bağlantılıdır ve cinsellik hayatımızın bir parçasıdır, yalnızca cinsel ilişki ile (veya olmadan) cinsel bir ilişkiyle bağlantılı değildir; aslında sadece genital olmak zorunda da değil. Böylece cinselliğin emzirmeyle ne ilgisi olduğunu biraz daha anlarsınız, size şunu hatırlatmaktan zarar gelmez oksitosin, aşk hormonu olarak da bilinir: doğumda, orgazmda ve emzirirken salgılanır. Aşktan o sorumludur. Aynı zamanda "annelik hormonu" (prolaktin) anneyi iyi hissettirmek için tasarlanmıştır. Emzirme zevkinin gerçek bir zevkle deneyimlenmesi şaşırtıcı değildir; ve hayır, Onu deneyimleyen annelerin (çok sayıda var, ancak tanıması kolay görünmese de) utanmak zorunda değilveya yanlış bir şey yaptıklarını düşünür.

Cinsellik: sadece cinsel ilişkiler değil.
Aslında, bize zevk veren herhangi bir şeyle yaşıyoruz. Aynı zamanda, emzirmenin salgıladığı hormon kombinasyonunun, başka bir kişiyle cinsel ilişkide üretilenlere benzer olduğu da olur. Eğer bu deneyimi yaşadıysanız, bunu bileceksiniz, çünkü emmeyi hissetmek ne büyük bir zevk! aynı zamanda emzirirken bebeğin yüzünü izlemek ne büyük bir zevk! Ve hangi zamanın ayrıldığı ve samimiyet alanlarının olduğu bir emzirmekten ne zevk!

Bunu düşünmeye cesaret edin ve emzirmeye cesaret edin, bunu ifade etmeye hiç cesaret edemediyseniz bunun önyargılardan kaynaklandığını düşünün (birçok) çevreleyen emzirmeHer ne kadar kadınların cinselliğimizi yaşamakta her zaman zorluklar yaşadıkları da kabul edilmelidir. Ama o kadar doğal bir şey ki görünür kılmayı hak ediyor.

Umarım bu yansımadan zevk almışsındır. veya en azından bebeğinizi emzirirken hazzın var olduğunu anlamanız için size unsurlar vermiştir.… Eğer öyleyse, emzirme muhtemelen daha uzun sürecektir. Bunu kabul ederek, çocuğunuzla olan ilişkinizde ortaya çıkan duygular hakkında daha güvende hissedeceksiniz. Kafanız karışmasın çünkü zevkin cinselliğimizin bir parçası olduğunu daha önce görmüştünüz. Emzirirken açıldığınızı iddia etmek müstehcen veya rahatsız edici değildir; Bize zevk veren tüm durumları nasıl ayırt edeceğimizi bilecek kadar yaşlıyız; ve hayır, ensest değildir.

Son olarak, emzirirken bazen hissettiğiniz şeyin ağrı veya kaşıntı olduğu konusunda çok netim. diğer zorluklardüzgün bir şekilde ele alınmazlarsa, emzirmeyi zorlaştırabilir veya sürdürmeyi engelleyebilirler. Ve bugün Anneler'de derinlemesine konuşmadığımız bir şey çünkü emzirmeyi normalleştirerek, Bazen gerçekten yapamadığın o zamanları unutmuş gibi görünüyoruz,

• Sırıt
Tepkiler: CaT

CaT

🎈
Board Admin
Allahtan çocuğum yok :))

Oggy

kınaya Kars'ın
Bronz Üye
chen sen alınma konuya çekiyorum bu töbe töbeyi......

töbe töbeeeee.....

Biggie

Özel Üye
2013 senesi civarlarında ilişkiyi sağlamlaştırmak adına hanım birey olan partnerin memeleri emmek hanım bireyde anaç duyguları tetiklediğinden ilişkiye yaklaşım daha sıcak ve makul olduğu konusunda bir şeyler okumuştum.

CaT

🎈
Board Admin
Cocugumu emzirirken zevk alsam, kendimi kötü hissederdim galiba

Nargaroth

⸸Blasphemous⸸
Yönetici
genel de anneler emzirmekten muzdarip olur gecenin bir yarisi uyanip offf ya diye. bir de bebegin annenin canini yaktigindan haberi olmaz disler kasinir isirir ya da gelmiyor diye mdjndnd

konu da anlatilan dogru bir de anac hisleri tetikledigi durumuda iliskide olabiliyor insan vucudu iste rabbim nede guzel yaratmis

not: burada cocuk emzirmekten alinan haz anlatilmiyorum yani vucudun vermek zorunda oldugu tepki anlatiliyor.
mesela otobuste giderken erkeklerin %60ı da erekte olur titresimin verdigi durumdan oturu. Yani herhangibir niyette olmadan vucut kendiliginden tepki verebilir bazi seylere.

biz bunlari anlatalimda sonra millet yalnisca ayip seyler yazmak icin girdigimizi dusunmesin.

Son düzenleme:

SleepleSsS

Yorumbaz
genel de anneler emzirmekten muzdarip olur gecenin bir yarisi uyanip offf ya diye. bir de bebegin annenin canini yaktigindan haberi olmaz disler kasinir isirir ya da gelmiyor diye mdjndnd

konu da anlatilan dogru bir de anac hisleri tetikledigi durumuda iliskide olabiliyor insan vucudu iste rabbim nede guzel yaratmis

not: burada cocuk emzirmekten alinan haz anlatilmiyorum yani vucudun vermek zorunda oldugu tepki anlatiliyor.
mesela otobuste giderken erkeklerin %60ı da erekte olur titresimin verdigi durumdan oturu. Yani herhangibir niyette olmadan vucut kendiliginden tepki verebilir bazi seylere.

biz bunlari anlatalimda sonra millet yalnisca ayip seyler yazmak icin girdigimizi dusunmesin.
Bilimsel konuşuyoruz biz topicler biraz şey olabilir ama içerikler hep bilimsel

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
2013 senesi civarlarında ilişkiyi sağlamlaştırmak adına hanım birey olan partnerin memeleri emmek hanım bireyde anaç duyguları tetiklediğinden ilişkiye yaklaşım daha sıcak ve makul olduğu konusunda bir şeyler okumuştum.
Okumuştum kısmına kadar....

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Cümleler de problem mi var? Neden bazı cümleleri anlamakta zorlandım ve anlamadım.

alcatraz

🍻
Moderatör
Cümleler de problem mi var? Neden bazı cümleleri anlamakta zorlandım ve anlamadım.
google translate kullanılmış sanırım. iki cümleden sonrasını okumak istemedim bende. okursan tamamını bana da özet geçer misin kasdjak

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
google translate kullanılmış sanırım. iki cümleden sonrasını okumak istemedim bende. okursan tamamını bana da özet geçer misin kasdjak
Okuyamadım ki cümleye anlamaya çalışmaktan. Ben emzirirken annelerin zevk aldıklarını duymuştum ama bu cinsel zevkten daha farklı bir zevkti. Ama okuyup bilgilenemedim:)

uchiha

Haybeden..
Altın Üye
her kuşu öptünüz bi leylek kaldı mk

uchiha

Haybeden..
Altın Üye
bebekler alakalı yazı yazanların daha dikkatli olması gerekir , yazı sahibinin yaklaşımı bana kasıtlı gibi geldi. bir yerleri etkilemek için bebekleri kullanmanın bir yol olmayacağina değinmek istedim belki fazla dolaylı olabilir.

-a-

Altın Üye
Alınır mı?

Üst Alt