Birleşmiş Milletler

UlaK

Bronz Üye
Birleşmiş Milletler, 1945 yılında kurulmuş uluslararası bir kuruluştur.
Şu anda 193 Üye Devletten oluşan BM ve çalışmaları, kuruluş Şartında yer alan amaç ve ilkelere göre yönlendirilmektedir .
BM, hızla değişen dünyaya ayak uydurabilmek için yıllar içinde gelişti.
Ancak bir şey aynı kaldı: Dünya üzerindeki tüm ulusların bir araya gelebileceği, ortak sorunları tartışabileceği ve
tüm insanlığa fayda sağlayacak ortak çözümler bulabileceği tek yer olmaya devam ediyor.

Dünya uluslarının bir araya gelebileceği, ortak sorunları tartışabileceği ve ortak çözümler bulabileceği tek yer .

Evet bunlar Birleşmiş Miletlerin sayfasında yer alan cümleler yukarıda yazanlardı.

İyi bir şeyler yaptıkları da olmuştur çıkarları doğrultusunda ama bu kurumların bir hükmü yok bence.

Tüm dünyada sömürü düzeni önce sömürüyor ve sonra kendi kurdukları bir sistemle sömürdükleri insanlara
gıda götürüyorlar,
Dünyada savaşları çıkaran ülkeler bu kurum vasıtası ile daha sonra onlara ilk yardım temin ediyor.

Mevlana'nın güzel bir sözüyle bu iki yüzlü kuruluşu ne yapalım kınayalım bizde.

Ya olduğun gibi görün
Ya göründüğün gibi ol.

Eros

Gümüş Üye
Adil değil. Raporları da zalimce

Charismax

Copyright @ Charismax
Bronz Üye
Biz dostuz diyen ama birbirinin kuyusuna kazanlar derneği... Recebin karaAmbar kamyoncular derneği bunlardan daha güvenilir..

uchiha

Haybeden..
Altın Üye
tam birlesememiş sanki he , "idareten tutturulmuş milletler" daha iyi duruyo

UlaK

Bronz Üye
Tv de Birleşmiş Milletlerin güvenlik konseyi toplantısını izliyorum. Terör Devleti israilin adamı diyeceğimde emin onada benzemiyor birisi diyelim en iyisi konuşuyor.
Bir insan bu kadar yalanı tüm dünyanın yüzüne bakarak nasıl söyler hayret ediyorum.
Bir insan bu kadar hayasız bu kadar yüzsüz olabiliyormuş demek ki.

Üst Alt