Soru Alerjisi Olan Var Mı?

İçimi ForumSAL'a dökeyim dedim.

2 gündür alerjim efsane derece rahatsız ediyor beni, her ne kadar alerji ilacı kullansamda maalesef fayda etmiyor. Toz, polenler ve hafif üşüme beni günlerce hapşırtıyor. Bugün öleceğim sandım, şimdi biraz daha iyiyim fakat beni bu alerji bir gün öldürecek diye tahmin ediyorum.

Çok teşekkür ederim dostlar, günaydın. Şu an yok ama inşallah gün içerisinde olmaz, gece rahat uyudum bugün. Ameliyat olmasaydım geçen yıl (et ve kemik aldırdım) hiç nefes alamıyordum, tamamen tıkanıyordum. Geçtiğimiz yıllara göre bir tık daha iyi sayılırım bu yıl.

Es1967

Altın Üye
Bunun bir çözümü yok maalesef.
Benimde başladı. Sabahları uyanır uyanmaz en az 6-7 kere üst üste hapşurarak başlıyorum güne.

Göz yanması, hapşuruk gün boyu devam ediyor. Halsizlik oluşuyor. Yaklaşık 1-1.5 ay bu derdi çekiyorum. Her sene Mayıs gibi başlar Haziran ın sonu na kadar devam eder.

Piyasada bir çok alerji ilacı var fakat; bi süre sonra kullana kullana vücut tepki vermiyor artık ilaç işlevini yitiriyor.

Tavsiyem dışarı çıkmadan önce burun kenarlarına vazelin sür. Polenleri engelliyor. Bir de maske tak.
Dışarıda millet bu niye maske takmış diye mal mal bakıp bakışlarıyla rahatsız edebiliyorlar ama çokta şeyimde ben takıp çıkıyorum maskeyi. Minimuma indiriyor rahatsızlığı.
Başkada çaresi yok zaten :)

Bunun bir çözümü yok maalesef.
Benimde başladı. Sabahları uyanır uyanmaz en az 6-7 kere üst üste hapşurarak başlıyorum güne.

Göz yanması, hapşuruk gün boyu devam ediyor. Halsizlik oluşuyor. Yaklaşık 1-1.5 ay bu derdi çekiyorum. Her sene Mayıs gibi başlar Haziran ın sonu na kadar devam eder.

Piyasada bir çok alerji ilacı var fakat; bi süre sonra kullana kullana vücut tepki vermiyor artık ilaç işlevini yitiriyor.

Tavsiyem dışarı çıkmadan önce burun kenarlarına vazelin sür. Polenleri engelliyor. Bir de maske tak.
Dışarıda millet bu niye maske takmış diye mal mal bakıp bakışlarıyla rahatsız edebiliyorlar ama çokta şeyimde ben takıp çıkıyorum maskeyi. Minimuma indiriyor rahatsızlığı.
Başkada çaresi yok zaten :)
Söylediklerinizi dikkate alacağım, 6-7 kere hapşırmaya ben razıyım. Benimkisi 2 gün sürdü ve hiç durmuyor. Bir gün sırf bu alerji yüzünden ölüp gideceğim diye düşünüyorum.

Es1967

Altın Üye
Söylediklerinizi dikkate alacağım, 6-7 kere hapşırmaya ben razıyım. Benimkisi 2 gün sürdü ve hiç durmuyor. Bir gün sırf bu alerji yüzünden ölüp gideceğim diye düşünüyorum.
6-7 hapşuruk uyanır uyanmaz oluyor :)
Gün içindekilerle birlikte 30-40 ı buluyor :)
Çok zararlı aslında.
Bu kadar fazla hapşurmak zarar veriyor iç organlara. Doktora da görünmek lazım

6-7 hapşuruk uyanır uyanmaz oluyor :)
Gün içindekilerle birlikte 30-40 ı buluyor :)
Çok zararlı aslında.
Bu kadar fazla hapşurmak zarar veriyor iç organlara. Doktora da görünmek lazım
Size de çok geçmiş olsun hocam gerçekten çok zor, ben görünüyorum test yapıyorlar yine ilaca boğuyorlar. Alternatif çözüm üretebilmeleri için Türkiye'de saygın birisi olmamız lazım sanırım.

Lavinia

Gümüş Üye
Geçmiş olsun , alerji uzmanına göründün mü? Günlük hayatını etkileyecek dereceye geliyorsa kullandıkların yeterli gelmiyor olabilir.

@Es1967 in söylediklerini dikkate al derim maske işe yarar.
Evdeki camda ki toza ayrıca dikkat etmek gerekiyor baharda iyice tetikleyebilir.

Geçmiş olsun , alerji uzmanına göründün mü? Günlük hayatını etkileyecek dereceye geliyorsa kullandıkların yeterli gelmiyor olabilir.

@Es1967 in söylediklerini dikkate al derim maske işe yarar.
Evdeki camda ki toza ayrıca dikkat etmek gerekiyor baharda iyice tetikleyebilir.
Uzmana göründüm fakat dediğim gibi yapılan tey işlem ilaç yazmak.

Geçmiş dönemlerde bir sözlük içerisinde entry okumuştum, neye alerjiniz var ise onu vücudunuza iğne ile enjekte ediyorlar ve bu şekilde düzelme sağlanıyormuş diye okumuştum. Bunu soracağım doktora, eğer mümkünse ve geçirecekse kesinlikle bu tedaviyi olurum.

Oggy

kınaya Kars'ın
Bronz Üye
tevfik abi genelde domuz gibi bir insanımdır......... en son hastaneye pandemide aşı olurken gittim.......... ama inanmazsın muza alerjim var........ birkaç ay önce başladı........ yediğimde direkt boğazımda kaşıntıya, midemde ağrı ve kusma hissine neden oluyor........ :o4y7:

Üst Alt