Kitap Önerisi

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Altın Üye
Burası üyelerin diğer üyelere kitap önerebileceği bir konu, şimdi ben çok fazla kitap okumamış birisiyim ama okuduğum kitapların çoğu gerçekten etkileyici ve güzel kitaplardı onlardan bir kaç tanesi burada paylaşmak istiyorum tabi şöylede bir gerçek var, kitap önermek film veya şarkı ne bileyim dizi önermeye benzemiyor daha uzun bir vakit harcamanız gerekiyor ve masraf yapıyorsunuz sonuç olarak o yüzden gerçekten o vakti harcadığınıza değecek bir şeyler olmalı ve bunun farkında olarak kitap önereceğimi bilirseniz en azından olurda okumaya karar verirseniz içiniz rahat olabilir.

Kesinlikle ilk önereceğim kitap Uçurtma Avcısıdır, Sovyetler birliğinin Afganistan'ı işgal ettiği bir dönemden bahsediliyor, iki küçük arkadaşın hayatını konu alıyor. Çocuklardan birisi zengin ve güçlü bir adamın oğludur diğeri ise o güçlü adamın yardımcısı olan adamın oğlu. Emir (Zengin çocuk) okuma yazma bilen, kitaplara ilgi duyan, zeki bir çocuktur ama babasının istediği gibi bir çocuk asla değildir, Hasan ise okuma yazma bilmeyen ama Emir'in yazdığı hikayeleri Emir'den dinlemekten zevk alan neşeli ve sevgi dolu bir çocuktur.

Neyse bir kitabın özeti kısaca nasıl çıkartılır bilmediğim için bu kadarla yetineyim olur da bir gün "Okuyacak kitap lazım ama bir şeyler bulamıyorum!" derseniz, bu kitaba bi şans vermeniz lazım. Ayrıca okurken bazı yerlerinde bir kaç damla yaş döktüğüm için hala kitabımın bazı sayfaları kabarık bir şekilde duruyor...

9789752895171.jpg

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Altın Üye
Haşhaşiler'i bir çoğunuz duymuşsunuzdur ve onların zeki ve ölümcül liderleri Hasan Sabbah'ı da, bu kitap onları ve örgütlerini yakından tanımanıza yardımcı olacak çok güzel bir şekilde yazılmış detaylı ve sürükleyici bir kitaptır, bir kaç zararsız köylüyü din ile nasıl ölümcül ve sadık savaşçılara dönüştürdüklerinin anlatıldığı ve nicelerinin anlatıldığı bir kitap.

Kitaptan bir söz; Bilinç seviyesi ne kadar düşerse, fanatiklik de o ölçüde artar.

fedailerin-kalesi-alamut-68252-47-B.jpg

Cafuné

Altın Üye
Stefan Zweig tüm kitapları diyebilirim. çok sevdiğim bir yazar
hepsi çok güzeller, ayrım yapamıyorum.

Üst Alt