🐁Hijyen Denetiminde Fare

Günışığı

Altın Üye
Kırşehir'de hijyen denetimi yapan ekipler 52 işletmeye toplamda 1 milyon 364 bin TL para cezası uygularken bir fırında da fare ile karşılaştılar.
Kırşehir'de, Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi kontrol ekipleri, tüketicilerin sağlıklı gıdaya ulaşmalarının temini amacıyla unlu mamuller, ekmek ve pide üretim ve satış yerlerinde denetim gerçekleştirildi.
Kent genelinde 3 bin iş yerini denetleyen ekipler; 5996 sayılı veteriner hizmetleri, bitki sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve ilgili mevzuatları içerisinde hijyenik olmayan şartlarda üretim yapan ve son tüketim tarihi geçmiş olan ürünleri satan 52 işletmeye toplamda 1 milyon 364 bin TL para cezası uyguladı.

'Fare' detayı​

Kırşehir Kuşdili Mahallesi'nde bulunan bir fırında denetim yapan ekipler, fırının içerisinde fare ile karşılaştı. Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi kontrol ekipleri söz konusu işletmeye hijyenik olmayan şartlarda üretim yapmaktan üst sınırdan 45 bin TL para cezası verdi.

Tuz

💫 Maybe in Another Life...
Gümüş Üye
Bu denetimlerin daha sık yapılması gerekiyor

Nepenthe

Altın Üye
Nefret ediyorum şu hayvandan, gördüğüm de tüylerim diken diken oluyor

Eru

Altın Üye
Türkiye'de hiçbir şeyin doğru düzgün standartı, denetimi olmadığı için, bunlar çok normal şeyler artık..

Cherry

Elmas Üye
bence Fare olmayan firin yok TR de.

Cherry

Elmas Üye
hele bir kere ben , mahmutpasadan emin önüne inmistim kapanis sirasinda. Gördüklerimi görmek istemezdiniz : ) kesinlikle yiyecek alma yerleri degil.

Üst Alt