film ve dizilerde kötü karakterlerin daha çok sevilmesi

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Altın Üye
Misal, The Dark Knight da Joker daha çok seviliyor, Star Wars da Darth Vader diğer tüm karakterlerden daha çok seviliyor veya tam kötü karakter olmasa da şerefsiz bir karakter olan Captain Jack Sparrow filmdeki diğer karakterlerden daha çok seviliyor, sizce bunun sebebi ne olabilir?

Yani şöyle düşününce aklıma yatan en mantıklı açıklama bu kötü karakterlerin arzuladıkları şeylerin daha doğal ve mümkün olan şeyler olması, gerçekcilikte büyük etken tabi ki.

Misal transformers de kötü karakterlerden birisi şu tarz bir cümle kuruyor "Dünya insanlara bırakılmayacak kadar değerli bir gezegen" kısmen haklılar tabi ki bunu yaparken milyarlarca insanı öldürmeyecek olsalardı.

Veya Avengers de Thanos'un istediği şey, random bir kıyamet ve geriye kalan insanlara daha güzel bir hayat, çoğu kötü karakterin varmak istediği nokta gayet iyi ama gittikleri yol yol değil be ağa....

tabi bunlar benim düşüncelerim sizinkileri duyalım?

Son düzenleme:

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
yoo :honk:
ben zeki olanalrı seviyorum :honk:

Plesk

Bronz Üye
kötü karakterler değil de, kötüyken iyi karaktere dönüşenleri seviyorum. bunların başında da prison break'in ajan mahone'u geliyor.

Morsalkım

Bronz Üye
Eşkiya'nın Yavuz'u racon kesiyordu ama sonra dostları oldu. Şeytan tüyü taşıyorlar vesselam.:d

Morsalkım

Bronz Üye
Eşkiya'nın Yavuz'u racon kesiyordu ama sonra dostları oldu. Şeytan tüyü taşıyorlar vesselam.:d
Diriliş Ertuğrul'un Noyan'ı da ayrı bir karakter idi. Adam küllerinden yeniden doğup cezasını buldu... Tuğtekin Bey'e ataşlı oğlan der gülerdi.dddd

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Kimse Gargameli sevmiyor

Üst Alt