Soru Evliliği Tavsiye Eder misiniz?

Eru

Altın Üye
Şakası bir yana; bütün arkadaşlarım evlendi. Akrabalarımın çoğu evli. Tanıdığım herkes evli. Bunların yarısı ya boşanıyor ya da inanılmaz mutsuz oluyorlar.

Evlenip de mutlu olabilen bir çifte rastlamadım daha. Diyeceklerim bu kadar.

CaT

🎈
Board Admin
Dogs Driving GIF

Zeze

Gümüş Üye
Şakası bir yana; bütün arkadaşlarım evlendi. Akrabalarımın çoğu evli. Tanıdığım herkes evli. Bunların yarısı ya boşanıyor ya da inanılmaz mutsuz oluyorlar.

Evlenip de mutlu olabilen bir çifte rastlamadım daha. Diyeceklerim bu kadar.
Mutluluk denen duygu ve diğer tüm duygular, süreklilik arz etmez ki. Öncelikle hiç bir eylem sonucunda salt mutluluğa erişilmez. Hayatın her anı değişken duygularla yaşanır. Evliliği evlilik=mutluluk olarak düşündüğümüz anda hata yapmış oluruz. Günümüz de insanların hayat arkadaşlarını seçme nedenleri, sebepleri, kriterleri gerçekçilikten doğruluktan uzak maalesef bu yüzden günümüz evlilikleri temelden eksik ve çok daha kırılgan. İnşallah sizi anlayan ve sizin anladığınız güvendiğiniz kişiler karşınıza çıkar. Her şeyin hayırlısı diyelim

• Beğen
Tepkiler: Eru

Eru

Altın Üye
Mutluluk denen duygu ve diğer tüm duygular, süreklilik arz etmez ki. Öncelikle hiç bir eylem sonucunda salt mutluluğa erişilmez. Hayatın her anı değişken duygularla yaşanır. Evliliği evlilik=mutluluk olarak düşündüğümüz anda hata yapmış oluruz. Günümüz de insanların hayat arkadaşlarını seçme nedenleri, sebepleri, kriterleri gerçekçilikten doğruluktan uzak maalesef bu yüzden günümüz evlilikleri temelden eksik ve çok daha kırılgan. İnşallah sizi anlayan ve sizin anladığınız güvendiğiniz kişiler karşınıza çıkar. Her şeyin hayırlısı diyelim

Genel bir mutsuzluk hali hakim diyelim o halde. Dediğiniz gibi evliliği mutluluğa giden yol olarak görüyorlar, sonra mutsuz oluyorlar. "huzur yok" demeye başlıyorlar. Sırf çocuk yapmak için evlendi hepsi adım gibi eminim.

• Beğen
Tepkiler: CaT

Zeze

Gümüş Üye
Genel bir mutsuzluk hali hakim diyelim o halde. Dediğiniz gibi evliliği mutluluğa giden yol olarak görüyorlar, sonra mutsuz oluyorlar. "huzur yok" demeye başlıyorlar. Sırf çocuk yapmak için evlendi hepsi adım gibi eminim.
sadece çocuk yapmak için bir birliktelik olmaz her insan güzel hayaller ile yola çıkar ama kişiye özel olan bu yolculukta engebelerle sorunlarla olumsuzluklarla karşılaşacaklarını hesap etmek istemezler. Neden, her şey güzel olsun diye çıktık bu yola düşüncesi vardır. bir nevi beklenti konusu da diye biliriz beklentiler hep pozitif ve üst seviyededir. bu konu çok uzun :) sakin bir zaman uzun uzun üzerinde durulmalı.

Nepenthe

Altın Üye
Arkadaşın eşi ibrahimi kıskanıyorum artık gecenin üçünde arasa çıkıp gidiyorsun demiş. Bunlar yakında benim yüzümden boşanır kesin 😀

Cherry

Elmas Üye
Herkes kendine göre yasasin .

Ben anladim ki , böle bir seye girisecegim varsada daha da girismem.

Üst Alt