Eru

Manevi kardeş seç deseniz, @Eru’yu seçerim.
2022’de bir sözlük yazısı yazmışım. Onu burada, küçük bir ekleme yaparak, paylaşmak istiyorum.
*Artık goygoy limiti çok daha yüksek. Hızlı öğrenir kendileri :cool2:

“Bu alemde yanlış yaptığın birisi var mı?” diye sorsalar, utanarak “Eru” derim. “Bu alemde her koşulda yanında olacağına inandığın biri var mı?” diye sorsalar, tereddütsüz “Eru” derim. Bu ikisinin cevabı nasıl oluyor da aynı oluyor derlerse işte o zaman size uzun uzun @Eru’yu anlatayım derim.

Uzaktan buz gibi, dümdüz, buram buram ironi kokan bir adamdır Eru. Yaklaştıkça her şey değişir. Fakat ben ısrarla düz olduğunu savunurum. Düz adam, hiç de öyle sevgi tanımlaması gibi gelmez size ama benim açımdan çok kıymetlidir. Bir dosta en iyi gelebilecek şeylerden birisidir bu düzlük. Tutarlıdır bir kere; neye ne tepki vereceğini bildiğin gibi güven de verir. Ne on günde bir senden beklentisi değişir, ne de senin niyetinden şüpheye düşüp komplo teorileri üretir. Bir şeyi sevmiyorsa sevmiyordur, seviyorsa kıymet veriyordur. Bir gün can ciğer kuzu sarması, ertesi gün ergen saçması değildir. Sevdiklerinin hatalarında alttan alır da, sevmediklerini tek kalemde silmeye bile gerek duymaz çünkü hayatına sokmamıştır. Tutarlıdır demiş miydim? :)

Erdemlidir aynı zamanda. Öyle sadece merttir, yiğittir anlamında söylemiyorum bunu… Örneğin ne zaman merhamet göstermesi gerektiğini, ne zaman sınır çizmesi gerektiğini, çok iyi bilir, can sıkıntısına kimseyi feda etmeyecek kadar kendisini iyi tanır, ne yapması gerektiğini bilmediğinde çözüm arayacak veya durup bekleyecek kadar farkındadır olan bitenlerin.

İşte bir kötü yanı vardır ki insanın sinirlerini hop hop hoplatır. Konuşmayı sevmez bu adam. Konu ilgisini çeken bir şeyse veya bir sıkıntın varsa oturup saatlerce konuşabilirsin ama geyik muhabbeti öyle değil mesela. Tam goygoyun en tatlı yerine gelirim, tabi onun tahammül sınırı çoktan aşılmıştır, derim ki işte biz bu muhabbeti bir yarım saat daha döndürürüz, Eru bir yavaşlar. “Yav niye bir şey demiyorsun, hevesim kursagimda kaldı?” dediğimde, sakince “Ne diyem be Dido?” deyiverir. Neyse artık, o kadarı kadı kızında bile olur 🤷🏻‍♀

Eru, iyi ki varsın. Bir çok şey için minnettarım da en çok tanıdığım en güvendiğim arkadaşlarımdan olduğun için, dostum olduğun için minnettarım. Bir de zaten çok uzun oldu; ben bir daha bu konuya yazmam. Bilgin olsun :d

4 Haziran 2022
D.T.

Piraye

Bronz Üye
Sen neymişsin @Eru bizi de güldürseydi keşke :( hayat ağlattı erunun performansına talibiz

Eru

Platin Üye
Manevi kardeş seç deseniz, @Eru’yu seçerim.
2022’de bir sözlük yazısı yazmışım. Onu burada, küçük bir ekleme yaparak, paylaşmak istiyorum.
*Artık goygoy limiti çok daha yüksek. Hızlı öğrenir kendileri :cool2:

Bak yine duygulara gark ettin beni. Hayret bişe yaa. :))

Seni çok seviyorum Dido. Sen iyi ki varsın. Nasıl oldu neden oldu da tanıştık bilmiyorum ama hayatın bana geçtiği en sağlam kıyaksın vallahi. Sen belki farkında değilsin ama sen olmasaydın kim bilir nerede, ne halde olurdum kötü anlamda. Benim hayatımda, içimde kapladığın yer çok başka. Öpüyorum seni. <3

Sen neymişsin @Eru bizi de güldürseydi keşke :( hayat ağlattı erunun performansına talibiz

E tabi siz şimdi forumda delişmen Eru'yu gördüğünüz için böyle düşünüyorsunuz. O da benim ayıbım kusura bakmayın valla.

kimse ağlamasın, hep gülelim isterim ben. Buralardayım. :gtrip:

Üst Alt