Cumhurbaşkanı Erdoğan Corona Aşısı Oldu

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Corona Aşısı Oldu​

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından aşı olurken çekilmiş görüntülerini ‘‘Başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde şu ana kadar 254 bin sağlık çalışanımız ilk doz aşılarını oldu. Ben de onlara katılarak aşılandım'' mesajıyla paylaştı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Şehir Hastanesi’nde Çinli Sinovac firmasına ait CoronaVac adlı Corona virüsü aşısının ilk dozunu yaptırdı. Erdoğan aşısı sonrasında yaptığı açıklamada, ‘‘Aşılarımız gelir gelmez Bakanımız 'İlk aşıyı ben yaptıracağım' dedi ve ilk aşıyı yaptırdı. Ben de aynı şekilde ‘Aşıyı yaptıracağım’ demiştim, bu akşam Merkez Karar'daki milletvekili arkadaşlarım ve diğer arkadaşlarım burada aşıları yaptırdık, yaptırıyoruz’’ dedi.
Daha sonra Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada Merkez Karar Yönetim Kurulu üyelerinin Erdoğan’a hastaneye giderken sadece eşlik ettiği, Bilim Kurulu’nun açıkladığı takvim ve kriterlerin dışında aşı uygulaması yapılmadığı kaydedildi.

Türkiye genelinde aşı olan sağlık çalışanı sayısının 300 bini aştığını belirten Erdoğan, siyasi liderler, milletvekilleri ve lider kadrolardan aşıyı teşvik etmelerini istedi.

Erdoğan, ‘‘İlk etapta malum, gelen aşı miktarı belli. Şimdi yaklaşık 25-30 milyon doz aşı daha gelecek. Böylece süratle bunu sürdürelim istiyoruz. Nerelerde, bu kampanyayı nasıl sürdüreceğimizi bakanlığımız belirlemiş vaziyette’’ diye konuştu.

Erdoğan, aşıyı olma sürecinin de oldukça hızlı olduğunu belirtti ve ‘‘256 bin kişi şu ana kadar aşı olmuş. Demek ki müracaatlar iyi ve hastanelerimizdeki performans da iyi. Bütün doktorlarımız, hemşirelerimiz yoğun bir performans ortaya koyuyorlar” dedi. Erdoğan, aşı için de belirlenen sürecin çok kısa olduğuna dikkat çekerek, “5 dakika aşı, 15 dakika da bekleme, istirahat" diye konuştu.

Yapılan aşının Çin aşısı olduğunu ancak bunun dışında çalışmaların da olduğunu belirten Erdoğan, ‘‘Almanya'yla olan irtibatlarımız var, bizim kendi çalışmalarımız var" dedi.

Erdoğan, bu süreçte ortaya koydukları çabalardan dolayı sağlık çalışanlarına da teşekkür etti ve bu çabaların karşılıksız kalmayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından aşı olurken çekilmiş görüntülerini ‘‘Başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde şu ana kadar 254 bin sağlık çalışanımız ilk doz aşılarını oldu. Ben de onlara katılarak aşılandım. İnşallah çok kısa süre içinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun’’ mesajıyla paylaştı

Üst Alt