Bilinç Nedir?

Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Ya chen benim üzüntümle ne değişebilir dünyada , sen üzülüyorsun ben hayretlere dalıyorum :honk:
Bazen kendi üzüntülerime ben de hayret ediyorum ağlayamam ama bazı şeylere hemen gözüm dolar

Yufka yüreğim en olmadık yerlerde en ince yerinden yırtılıverir

Eğer bilinç beyinde bilgilerin ayıklanıp tepki vermesi ise o zaman bilinç olmadan beden varlığını sürdüremez.

Bilinç ve ruh bağlantısı kurmak için ruh varlığını da tartışmak gerekiyor.

Bilinç ve ruhun aynı şey olduğunu düşünüyorum. Ruh dediğimiz bilincin bedeni, ayıklanan bilgilerle kendine oluşturduğu kabuk gibi düşünüyorum.

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Eğer bilinç beyinde bilgilerin ayıklanıp tepki vermesi ise o zaman bilinç olmadan beden varlığını sürdüremez.

Bilinç ve ruh bağlantısı kurmak için ruh varlığını da tartışmak gerekiyor.

Bilinç ve ruhun aynı şey olduğunu düşünüyorum. Ruh dediğimiz bilincin bedeni, ayıklanan bilgilerle kendine oluşturduğu kabuk gibi düşünüyorum.
Ruh ile bilinç konusunda ben de aynı sonuca varıyorum.
Şu da var; beyinsel fonksiyonları zarar gören ve bilinç kaybı yaşayan insanlar yıllarca yaşayabiliyor. Dış dünya ile iletişimi sağlayan köprüler yok olunca bilinç gitmiyor aslında.

Ruh ile bilinç konusunda ben de aynı sonuca varıyorum.
Şu da var; beyinsel fonksiyonları zarar gören ve bilinç kaybı yaşayan insanlar yıllarca yaşayabiliyor. Dış dünya ile iletişimi sağlayan köprüler yok olunca bilinç gitmiyor aslında.
Bencede öyle ama beden varlığını sürdüremez derken kastım şu beden varlığını tepkisel ve fiziksel olarak sürdüremez bilinç komutasından mahrum kalmıştır.
Bilinç bitkisel hayattaki bir vücutta hala olabilir ama aktif ve ayıklama yapamıyor.
Bedende buna bağlı olarak sinir uçlarını bile aktif edemiyor.

döngüsel

Don't give up!
Süper Mod
Dursunlar burada;

1661938617176.png
1661938730833.png

Üst Alt