Balık

• Konuyu başlatan Serçe
  • Başlangıç tarihi
S

Serçe

Tanımlayan söz: Kendimi fedakârlıklarımda arıyorum.

Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Fedakâr ve verici, evrensel birliğe inanan, ilham sahibi ve artistik, gelişmiş zevkler, sanatsal alanda etkileyici, hassas, güçlü inanç sahibi

Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Aşırı hassas ve zayıf karakter, iradesiz, kolayca kötümserliğe kapılabilen, ilkesiz ve kararsız, kendini kurban gören ve sürekli kendine acıyan, irrasyonel

Yönetici gezegeni: Jüpiter

Elementi: Su

Niteliği: Değişken

Mitolojisi: Balık, mitolojik olarak Hristiyanlık sembolleri içinde yer alır. Yeni Ahit'te Hz. İsa'nın mucizeleri Balık sembolü ve suyun kutsallığı ile ortaya konur. Balık aynı zamanda sembolü itibariyle karşıt yönlere giden iki balık olarak tasvir edilir. Bu iki balık hayatın iki yönünü, maddi ve manevi boyutları ifade eder.

Vücutta karşı geldiği bölge: Ayaklar

Rengi: Açık yeşil, deniz yeşili

Metali: Platin, kalay

Taşı: Kan taşı, renksiz taşlar

İlişkilerinde eğilimleri: İdealist ve verici, Balıklar ilişkilerinde çok gerçekçi olmayabilir. Hayal gücüne yönelmek, kimi zaman kendilerini kurban edecek derecede duygusal bağlılıklar söz konusu olabilir. Beraberliklerinde apayrı bir dünya, çoğunlukla sert gerçeklerden uzakta daha masalsı bir dünya yaratma eğilimindedirler. Hassasiyetleri yüzünden ilişkilerinde kolayca yara alırlar ancak aldıkları derslerden çok şey öğrenemeyip, aynı hataları yeniden yapabilirler. Kabullenici ve fedakar davranmaları yüzünden aşkta acıya açık dururlar.

CaT

🎈
Board Admin
Ne gömmüşler beeee, okadar da diiil

HAHAHAHAHAAHA

BU EDİTİ YAZAN BENİ TANIMAMIŞ

HAHAHAHAHA

yükseleni aslan olan balık erkeği yok ediciliğini unutmayalım.

pumpkin

kabaktan dönenin kaşığı kırılsın
Elmas Üye
içten pazarlıklı sinsirellalardan oluştu benim etrafımdaki balıklar hep :honk:

• Sad
Tepkiler: CaT
BALIĞI KAVRAYACAK VE KANIMSAYACAK BURÇ YOK, KONU KİLİT PİLİS

• Sırıt
Tepkiler: CaT
Üst Alt