Chen

🇵🇸
Forum Sorumlusu
Ağustos ayında hangi meyve sebze yetişir çıkar, kayısı incir mevsimi ne zaman çıkar, vişne kiraz mevsimi ne zaman çıkar, şeftali dut üzüm mevsimi ne zaman çıkar

Ağustos ayı meyve sebze takvimi
Mevsiminde meyve sebze tüketmek sağlığımız için çok önemlidir. Bu nedenle hangi ayda hangi meyve sebze yetişir, yenilir bilmek gerekir. Yaz mevsiminin son ayı olan ve hava sıcaklığının azalmaya başladığı Ağustos ayında yetişen bütün meyve ve sebzeler vücudumuzun bu mevsimde ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri karşılamaya yetecek özelliktedir. Yeterli ve dengeli beslenmek ve sağlıklı olmak için Ağustos sebze ve meyvelerini bol bol tüketelim.

Ağustos Meyveleri

Kavun, karpuz, kayısı, kiraz, sarı kiraz, şeftali, nektarin, mürdüm eriği, Anjelik erik, çilek, dut, vişne, üzüm çeşitleri, nektarin, böğürtlen, incir, taze ceviz, taze fındık, armut çeşitleri.

Ağustos Sebzeleri

Domates, salatalık, semizotu, taze fasulye, bezelye, kabak, bamya, sivri biber, dolmalık biber, patlıcan, barbunya, süt mısır, börülce, salçalık domates, salçalık biber, turşuluk domates, turşuluk biber, turşuluk sebzeler

rick

Bronz Üye
mevsiminde sebze yemek gerektiğini hatırlatan, bilgilendirici bir paylaşım.

Cafuné

Altın Üye
Kavun, karpuz, kayısı, kiraz, sarı kiraz, şeftali, nektarin, mürdüm eriği, Anjelik erik, çilek, dut, vişne, üzüm çeşitleri, nektarin, böğürtlen, incir, taze ceviz, taze fındık, armut çeşitleri.
Kiraz hariç hepsini çok seviyorum.

Lastearth

Gümüş Üye
IMG_20230730_190139.jpg

@Lotus

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Tabiki dedemden öğrendim çok güzel pekmez yapar dedim, akide yaparız biraz da pekmez yaparken
Dedem de az bastırmadı bana da. Ama ben çocukkendi. Şimdi gücü, enerjisi yok. Bakım yapamadığı için de güzel üzümler yok. Akide ne bilmiyorum ama.

Lastearth

Gümüş Üye
Dedem de az bastırmadı bana da. Ama ben çocukkendi. Şimdi gücü, enerjisi yok. Bakım yapamadığı için de güzel üzümler yok. Akide ne bilmiyorum ama.
Pekmezi iyice kaynata kaynata koyultup soğutunca biraz katilasip şeker gibi olur pekmez akidesi derler bizde ona

Lotus

Özel Üye
Platin Üye
Pekmezi iyice kaynata kaynata koyultup soğutunca biraz katilasip şeker gibi olur pekmez akidesi derler bizde ona
Ee onu tatli niyetine mi yiyorsunuz? Bir dönem o kadar yoğunlukta bizde vardı hatırlat gibiyim. Babam onu sabahlari aç karnına içerdi.

Üst Alt