2 Yaşında Cinsel İstismara Uğrayan Bebeğin Annesi Konuştu

Günışığı

Altın Üye
Şiddet ve cinsel istismara uğrayan iki yaşındaki Sıla bebeğin annesinin savcılıkta kızının 'zarar' gördüğünü anladığını ama 'olayı örtbas ettiğini' söylediği ortaya çıktı

Tekirdağ'ın Malkara'da şiddet ve cinsel saldırıya uğradıktan sonra hastaneye kaldırılan ve entübe edilen Sıla bebek soruşturmasıyla ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.
Kimsenin duymaması için örtbas ettiğini söyledi
Anne B.Y'nin küçük bebeği 'uyanmadığını' söyleyerek hastaneye götürdüğü belirtilirken, savcılıkta verdiği ifade de, '5 Eylül'de komşularının oğlu K.A'nın makarna yaptıklarını belirterek kendilerini yemeğe davet ettiğini, bebek S.Y'yi komşularına bırakarak kendisinin eve döndüğünü, S.Y'yi akşam gidip komşularından aldığını, banyo yaptırırken bebeğin bezinde gördüğü kan sonrası kızına zarar verildiğini anladığını ancak durumu kimsenin duymaması için örtbas ettiğini" söylediği öğrenildi.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, minik kızın hastaneye getirildiği 8 Eylül günü de başına darbe aldığını, bu nedenle beyin kanaması geçirdiğini belirtti.

'O aile biraz problemli bir aileydi'

Olayın yaşandığı Camiatik Mahallesi'nin muhtarı Recai Öztürk, mahalle adına üzücü ve utanç verici bir olay yaşandığını söyledi. Öztük, bu durumdan Malkaralılar adına utanç duyduklarını ifade etti.
Bebeğin emanet edildiği ailenin problemli olduğunu öne süren Öztürk, şunları kaydetti:

Aile biraz problemli bir aileydi, küçük çocuğun emanet edildiği aileden bahsediyorum. Anneleri en küçük oğlunu aldı Ege'de bir kasabaya gitti, orada evlendi. Burada 3 çocuğunu, kocasını, bir de yaşlı ninemiz var, bırakıp gitti. Çocuklar burada yaşıyordu, biz bu aileyi sosyal hizmetlere emanet edip, 'orada yaşam sürsünler' diye nineyi bakımevine vermek için mücadele verdik. Nine 'Ben gitmem' dedi. Defalarca gitmemize rağmen olmadı. 'Çocukları çocuk yetiştirme yurtlarına verelim' dedik. Baba, 'Hayır ben vermem çocuklarımı, ben bakacağım' dedi. Bu aile böyle bir aile. Çok sağlıklı bir aile değildi. S.Y. bebeğin ailesini ne tanıyorum ne biliyorum. Onların hakkında hiçbir bilgim yok

Eru

Altın Üye
Ya bir insan nasıl minicik bebeğini sağa sola emanet bırakıp gider başka yerde yemek yer yav? Bu sorumsuzluğun adını koyamıyorum. Bir de kahpe gayet normal şekilde kızına zarar verildiğini gördüğü halde örtbas etmiş.

Olayı yapan şerefsizler bir kenara, gerçekten küçük çocukların güvenlik problemi önce ailelerinde başlıyor. Nasıl çözülecek hiç bilmiyorum. Aklım ermiyor.

Günışığı

Altın Üye
Ya bir insan nasıl minicik bebeğini sağa sola emanet bırakıp gider başka yerde yemek yer yav? Bu sorumsuzluğun adını koyamıyorum. Bir de kahpe gayet normal şekilde kızına zarar verildiğini gördüğü halde örtbas etmiş.

Olayı yapan şerefsizler bir kenara, gerçekten küçük çocukların güvenlik problemi önce ailelerinde başlıyor. Nasıl çözülecek hiç bilmiyorum. Aklım ermiyor.
Ehliyet lazım. Her sene çocuklu ailelerin hala akıl sağlığı yerinde mi diye bakmak lazım

• Beğen
Tepkiler: Eru

SatanistKesenKedi

Gümüş Üye
Çektiği acıya empati yapamıyorum 🚬 Allah belanızı versin

Tuz

💫 Maybe in Another Life...
Gümüş Üye
Beynimden vuruldum okurken

Üst Alt