15 Temmuz gerçek bir darbe miydi?

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Altın Üye
27 Mayıs 1960 ve 12 Eylül 1980 olmak üzere iki darbe görmüş bir ülkeyiz, tabi darbeler dışında askeriyenin bir kaç müdahalesi daha var onun dışında yakın tarihte sözde bir darbe girişimi daha olmuştur, tabi sözde diyorum çünkü hiç bir şeyi inandırıcı değildir, çocukların bile televizyon başında, sokakta koşuşturduğu saatlerde sadece 2 ilde (ki o da belli yerlerde) yapılmaya çalışılan darbedir. Herhangi bir siyasinin burnunun dahi kanamadığı bu darbe girişiminde sadece halktan ve kolluk kuvvetlerinden insanlar yaşamını yitirmiştir.

Ayrıca bu darbe sadece mevcut hükumet'in işine yaramıştır örnek vermek gerekirse; başkanlık sistemi.

• MİT in darbeden haberi yoktu
  • Erdoğan darbeyi ENİŞTE'den öğrendi
  • Erdoğan'ı yakalamak için kaldığı otele giden özel kuvvetler timi şans eseri 3 saat gecikiyor ve erdoğan oteli terk ediyor.
  • Erdoğan'ı almaya giden özel kuvvetler komutanının İzmir'de 4 saat bekletilmesi emrini kim verdi? dakikalarla yarıştığın bu olayda 4 saat'in heba oluyor?
  • Karanlık nedeniyle darbeciler erdoğan'ın uçağını göremiyorlar... (son teknoloji gece görüş sistemleri kullanmalarına rağmen)
  • Meclis ve Emniyet bombalanırken o çok övündüğümüz Türk pilotları sarayı ve mit binasını ıskalıyorlar...
  • Köprünün sadece acemi askerlerle kapatılması ve TEK yönlü kapatılması bir tesadüfmüş.
  • Köprüyü kapatmayı akıl edebilen örgüt, halkın örgütlenmesini sağlayacak olan sosyal medyaya erişimi kapatmıyor.
  • Darbecilerin hepsinde bylock olmasına rağmen darbe muhaberesini whatsapp üzerinden yapmışlar.
  • Darbeyi tek bir sözüyle engelleyebilecek olan Genel Kurmay başkanı Hulusi Akar tek bir "Personel kışlayı terk etmesin!" emriyle darbeyi önleyebilecekken bu emri vermeyi unutmuş.
  • 5 Günlük ER'e, harbiyeli öğrencilere dahi darbeden müebbet veren devlet, darbenin sivil bir numarası olarak adlandırılan adil öksüzü yanlışlıkla serbest bırakmış...

Sayılacak o kadar çok şey var ama yoruldum zaten aklı başında bir insana bu kadar örnekte yeter diye düşünüyorum, ayrıca şu sözü şuraya da bırakayım;

Suçluyu bulmak istiyorsanız, önce işlenen suçun kime yaradığını araştırın.

Melodram

in the end, we'll all become stories.
Bronz Üye
seninle silivri'de üşümek isterim ay ışığında. kabul edenler?
bana da darbeyi kardeşim haber vermişti ankamall'ün terasından. mukteşem.

Bel far niente

İyiler ilk görüşte tanınmaz.
Altın Üye
varımmmmmmmm diyor...

Melodram

in the end, we'll all become stories.
Bronz Üye
allahim nasil tatli tatli yazmis, maddelemis falan boyle... bi de anlamiyosaniz malsiniz demis ustu kapali gibi ama aslinda apacik sekilde.
bi de sonuna soz ilistirmis....
kalinlastirmis falan. buyulendim heybetinden, seni tanimak isterim yigidim.

Plesk

Bronz Üye
cimer'e şikayet ettim önce forumu sonra donunu alsınlar elinden.

S

Silinen üye 151

Gerçek olduğunu düşünüyorum ama Akp tarafından istismar edildiği de açıktır..

Üst Alt